February 7, 2023, 8:23 am

Приведен Албанец кој бил баран од Интерпол Германија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 24.11.2021 во 17.30 часот на граничниот премин Блато од слобода бил лишен Г.А.(26) од Република Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано дека во службената евиденција за него има мерка „апси“ по барање на Интерпол Германија.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Дебар за понатамошна постапка.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This