Приведен дилер од Велес – еве што заплени полицијата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.12.2021 во 01.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Д.П.(36) од Велес.

По преземени мерки и активности и при преглед во неговиот двор биле пронајдени и одземени повеќе пакувања марихуана и амфетамин.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This