February 7, 2023, 11:14 pm

Приведен дилер од Гевгелија – еве што заплени полицијата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 10.12.2021 во 16.20 часот во Гевгелија во рамки на оперативна акција од полициски службеници од ОВР Гевгелија-Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје, по претходно обезбедена судска наредба, е лишен од слобода И.Д.(30) од Гевгелија, затоа што во неговиот дом и помошни простории во Гевгелија и во патничко моторно возило “фолксваген туран“ со гевгелиски регистарски ознаки се пронајдени: прашкаста материја, тврда материја, 11 таблети, 98 капсули, банкноти со остатоци од прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This