Приведен криминалец баран со потерница – ова се деталите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 23.12.2021 на место викано „Ѓумушица“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го привеле А.И.(33) од Прилеп.

За него била распишана потерница од Основен суд Прилеп за издржување казна затвор од една година и шест месеци.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор Прилеп за издржување на казната.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This