February 6, 2023, 4:05 am

Приведен криумчар на мигранти на автопатот Неготино-Демир Капија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пред наплатна станица Демир Капија, на автопатот А1 Неготино- Демир Капија, синоќа во 22:10 часот, полициски службеници од полициска станица Неготино и мобилната единица од Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(20) од Република Србија, кој управувал товарно моторно возило „фиат дукато“ со скопски регистарски ознаки, во кое превезувал 41 мигранти од Куба и Индија, од кои пет малолетници, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This