Приведен охриѓанец – Го фатиле дури краде

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 18.12.2021 околу 20.30 часот, полициски службеници од СВР Охрид лишиле од слобода 36 годишно лице од Охрид кое било затекнато при вршење кражба.

Тој бил затекнат при извршување кражба во објект на вулканизерска работилница во с.Оровник, општина Дебарца. Одземените предмети бил вратени на сопственикот, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This