February 7, 2023, 10:18 pm

Приведен охриѓанец – запленети 3.260 парчиња петарди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 16.12.2021 година во 11.10 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, полициски службеници го приведоа и лишија од слобода Р.Л.(21) од Охрид.

-При извршена контрола и преглед на неговото возило „Опел Комбо“, пронајдени и одземени се 85 пакувања со 3.260 парчиња пиротехнички средства – петарди, информираат од СВР Охрид.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This