Приведен 33. годишен прилепчанец – расчистени две кривични дела

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.12.2021 полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи – ОВР Прилеп, по преземени оперативни мерки и дејствија, го лишија од слобода К.Ѓ.(33) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за две кривични дела, и тоа „разбојништво“, сторено на 13.12.2021 во аптека во Прилеп и „разбојништво во обид“ сторено на 18.12.2021 во друга аптека, исто така, во Прилеп.

Денеска (22.12.2021) К.Ѓ. со кривичната пријава по член 237 и член 237 во врска со член 19 се предадени за понатамошна постапка во ОЈО Прилеп.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This