Прогноза на УХМР: Еве какво време не очекува во наредните денови

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето утре ќе биде наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Во петок времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Во сабота времето ќе биде сончево со умерена облачност, а во западните делови умерено до значително облачно. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во недела времето ќе биде променливо облачно, во крајните западни делови со локaлeн дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This