Прогноза на УХМР: Снег во петок и сабота

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на наредните денови следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Повремени локални врнежи од снег се очекуваат во петок и сабота.

Како што објави претходно УХМР, времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен ветер во северен правец ќе биде најизразен долж Повардарието.

Во главниот град времето ќе биде претежно облачно и студено со умерен до засилен ветер од северен правец.

Снежната покривка е најзабележителна на Попова Шапка од 75 сантиметри, во Маврови Анови 43 сантиметри и во село Пожаране 18 сантиметри.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This