ПРОДОЛЖУВААТ МЕЃУНАРОДНИТЕ АКТИВНОСТИ: Мицкоски на средба со Спраул, Генерален Директор за Европа и Евроазија во МНР на Канада и Чаба, Амбасадор на Канада во Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Дејвид Вилијам Спраул, Генерален Директор за Европа и Евроазија во МНР на Канада и Кати Чаба, Амбасадор на Канада во Република Македонија. На cредбата се разговараше за многу теми, политичката состојба, предвремените парламентарни избори во Македонија како и владеење на правото, информираат од партијата.

Мицкоски на средбата посочи дека се подготвува новата програма на партија на што главен акцент се става на основната стратешка цел, а тоа е членството во Европската Унија. Новата Влада која што ќе ја формира ВМРО-ДПМНЕ има стратегија како да ја стави Македонија на брзата трака за членство во Унијата.

Најголемите проблеми со кои што се соочува денес Република Македонија е kpиминалот и kopупцијата кои станаа секојдневие во државата. Оваа власт наместо граѓаните да ги штити од kpиминалот тие помогнаа повеќе да се рaшири низ земјава.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, напомена по 12-ти април, ќе започне обнова на Република Македонија, каде што повеќе новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за отчетност и транспарентност, ќе работи на вистински реформи кои ќе ја доближат Република Македонија поблиску до ЕУ.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This