September 26, 2022, 8:23 pm

Пронајдени најмалку две ekcплозивни направи во Вашингтон

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата во Вашингтон откри и успешно неутрализира најмалку две експлозивни направи.

Едната тубуларна експлозивна направа е пронајдена во зградата на Републиканскиот национален комитет, а другата во зградата на конгресот на Капитол Хил, пренесува Си-Ен-Ен.

Полицијата потврди дека извршила контролирана детонација на овие експлозивни направи, пренесува Танјуг.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This