October 6, 2022, 9:35 pm

Пронајдено девојчето кое иcчезна од СОС „Детско село“ – Радишани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.11.2021 во 15:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во СОС „Детско село“ – Радишани се вратила нивната штитеничка И.П.(16) од Скопје.

За неа на 21.11.2021 беше пријавено дека се оддалечила од установата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This