August 10, 2022, 8:16 am

Пукна тиквата: Меланија се разведува од Трамп

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија само што навршија 16 години во брак, а според поранешен помошник во Белата куќа, првата дама ја броела секоја минута до завршетокот на неговиот мандат за да може да го остави.

Доналд и Меланија со години спиеле во различни одаи во Белата куќа и дека имале сосема различни дневни рутини и ретко се гледале. Истиот извор ја опишал како личност која едвај чека да се „одјави“ и да замине дома.

Обложувалниците веќе припремаат кладби за тоа кога Меланија ќе ги поднесе документите за развод.

Според њујоршки адвокат, Меланија би можела да добие до 50 милиони долари од разводот, како и старателство над синот Барон, кој наполни 14 години.

Богатството на Трамп од 3.1 милијарди долари во 2019 година падна на 2.5 милијарди во 2020.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This