Путин не е лесен пpoтивник: Бајден за средбата го подготвуваа голем број експерти како и директорот на ЦИА

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американскиот претседател Џозеф Бајден со големо внимание се подготвуваше за претстојната средба со неговиот руски колега Владимир Путин – тој внимателно ги проучуваше материјалите и се консултираше со голем број експерти за различни прашања, изјави неименуван претставник на американската администрација

„Тој се подготвуваше исто како и за секој друг важен меѓународен настан. Тој ги проучувал сите прашања, документи, важно е претседателот да ги проучи сите детали. Тоа е многу важно за него. Тој исто така имаше можност да разговара со голем број експерти во Владата, кои се добро упатени во руските прашања“, рече тој.

Американските медиуми пред неколку дена објавија дека претседателот Бајден за средбата со рускиот претседател Путин бил подготвуван лично од директорот на ЦИА.
Да потсетиме, средбата меѓу Путин и Бајден ќе се одржи утре во Женева, со почеток во 13 часот по локално време.

Како што претходно најави помошникот на рускиот претседател Јуриј Ушаков, состанокот ќе биде поделен на три дела и ќе трае околу пет часа.

Прво, ќе има дискусија во тесен формат, потоа преговори во проширен формат што ќе има неколку формати, а потоа партиите ќе организираат прес-конференција, секоја за нејзиниот претседател.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This