October 6, 2022, 12:59 am

Пykaњe кај Бeлaтa kyќa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вашингтонската полиција соопшти дека имало пукање во близина на Белта куќа, засега нема информации дали инцидентот е поврзан со протестот.

Денесе во Вашингтон се одржа голем протест кој премина во хаос откако демонстрантите влегоа во КАпитол Хил и ја прекинаа седницата на Конгресот на која се расправаше за изборните резултати.

Една жена загина, а некоколку се повредени во судирите меѓу демонстрантите и полицијата. Уапсени се најмалку 20 лица.

Претседателот во видео обраќање повика на мир и побара од демонстрантите да се повлечат.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This