February 6, 2023, 10:21 am

Пaднa пpвиот снeг на Бaлканот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на вчерашниот ден е регистриран првиот снег на Балканот поради спуштање на студен воздух од Алскиот регион кон Балканскиот Полуостров.

Снег врнеше на Кредарица во Словенија на висина од 2514 метри, а врнежите условија и мала снежна покривка.

Во следните денови, очекуваме температурите и тоа особено наутро да бидат значително пониски, како во регионот, така и во Македонија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This