January 30, 2023, 8:57 am

Пaниka вo Струмичко: Пoжap из6yвнa вo ceлo Бориево, 6 пoжapникapи гo гacнeлe oгнoт..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска во 10:30 часот во село Бориево, ТППЕ Струмица со 2 ПП возило и 6 пожарникари спасители учествувале во гаснење на запалена штала, информираа од противпожарната служба на Струмица.

Пожарот бил успешно локализиран и ликвидиран било спречено негово ширење кон другите објекти во негова близина.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This