October 6, 2022, 10:35 pm

Пeшaк тeшкo пoвpeдeн вo cooбpaќajкa вo cтpyмичкo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 31.10.021 во 18.10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во с.Коњарево, струмичко, патничко возило „фолксваген голф“, со швајцарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(64) од с.Старо Коњарево, удрило во пешакот Т.С.(68) од с.Ново Коњарево, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

Увид извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This