December 6, 2022, 11:13 am

Пoвтopнo виcoк бpoj нa нoвoзapaзeни вo Србија, пoчинaлe пoвeќe oд 60 пaциeнти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 5.908 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 62 пациенти.

Тестирани биле 19.718 лица. На респиратор се приклучени 274 пациенти.

Од почетокот на епидемијата со коронавирусот во Србија се тестирани вкупно 6.179.407, позитивни биле 1.104.117 а починале 9.571.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This