Пoвтopнo cилeн зeмjoтpec нa Kpит – згpaдитe иcпykaлe oд пoтpecoт, житeлитe вo пaникa излeглe пo yлицитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Катастрофален земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди Крит.

Епицентарот бил на 120 километри од Хераклион, а земјотресот бил регистриран на длабочина од пет километри.

Објавата може да ја погледнете ТУКА.

Засега нема информации за повредени, а грчките медиуми јавуваат дека жителите излегле на улица. Земјотресот е регистриран во 12:24 часот по локално време.

Според градоначалникот на Ситија, Јоргос Зевакис, земјотресот предизвикал штета. Дури и зградата на градското собрание беше оштетена.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This