October 6, 2022, 9:30 pm

Пoжap вo Анталија – нaceлeниeтo ce eвaкyиpa, вo хoтeлитe нeмa cтpyja и вoдa..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Шумски пожар избувна денеска околу пладне во близина на Анталија во градот Сиде.

Пожарот избувна во шума недалеку од Анталија. Поради близината на туристичките места, во хотелите нема струја и вода.

Како што пренесуваат медиумите, две села се целосно изгорени, а, евакуацијата на населението е во тек.

Сè уште не е познато дали има жртви.

Ветерот го носи пламенот и огнот се шири, иако пожарникарите се обидуваат да го изгаснат пожарот со хеликоптери.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This