Пoжap зaфaти двe кyќи вo Скопје: Eднo лицe e пoвpeдeнo – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 04.06.2021 околу 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Хаџи Николов” настанал пожар во куќа сопственост на А.Г.(43), при што била зафатена и соседната куќа, сопственост на М.Т.(34).

При обид за гасење на пожарот со повреди се здобил Г.Б.(57), кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза” за укажување лекарска помош.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарната бригадаСкопје. 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This