January 30, 2023, 9:32 am

Пoжap из6yвнa вo кyќa вo cтpyмичкo Добрејци: Eднo лицe нajдeнo вo бeзcoзнaниe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во куќа во селото Добрејци утрово околу 7 часот избувнал пожар во кој по пребарувањето е најдено едно лице во бесознание поради густиот чад.

– Лицето е извлечено и извршена е реанимација по што е предадено на екипа на Брза помош, соопштија од Територијалната противпожарна единица на Струмица.

По реанимацијата и укажаната прва помош лицето е упатено на домашно лекување.

Пожарот е изгаснат со едно противпожарно возило и пет пожарникари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This