February 7, 2023, 9:37 am

Пoзнaт идeнитeтoт нa пoчинaтaтa македонска диплoмaткa вo Њујорк

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

38-годишната М.В. од Скопје е дипломатката чие тело беше пронајдена во стан на Менхетн. Полицијата се сомнева дека станува збор за самоубиство, јавува Слободен печат.

Неофицијално, таа страдала од депресија подолго време пред да си го одзеде животот.

Дипломатката е најдена во бањата од својот стан. Живеела сама, а полицијата пронашла и рецепти за антидепресиви и две шишиња мелатонин – едното празно, а другото речиси испразнето.

Според извештајот од Њујорк Пост во нејзиниот дом веднаш по брзата помош пристигнал и македонски дипломат, се претпоставува амбасадорот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This