December 1, 2022, 10:15 pm

Пoлoвинa Скопје yтpe бeз вoдa пopaди дeфekт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 18.08.2021 година (среда) поради дефект на затварач Ф-500 мм на крстосницата од улиците Цветан Димов и Џон Кенеди, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од следниве улици: Џон Кенеди, Цветан Димов, Панче Неделковски, Кемал Ататурк, Коста Абрашевиќ, Сараевска, Ордан Чопела, Јајце, Стојна Стевкова, Вергино, 7ма Албанска односно цела Општина Чаир со Топанско Поле, Скопје Север и Бутел 2, цела населба Железара и Автокоманда со улиците Јани Лукровски, Ташко Караџа и Трифун Хаџијанев.

Исто така без вода ќе останат Гинекологија Чаир, Поликлиника Железара и Ремедика.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот на ден 18.08.2021 година (среда) до завршување со санација на дефектот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This