December 6, 2022, 6:35 pm

Пoткyп и вo Рeceн: Нa Роми им ce дeлaт пapи и зeмaaт личнитe кapти, пoлициjaтa acиcтиpa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Се крши изборниот молк, речиси низ цела држава се делат поткупи се со цел за собирање гласови, а истото се случува и во Ресен.

Имено, на социјалните мрежи денеска се полни со информации на предизборен поткуп. Последниот пример е од Ресен каде во кафеаната „Две Лири“ каде наводно полицијата го блокирала влезот на објектот а внатре им се делат пари на Роми и им се одземаат личните карти.

Извор: kurir.mk

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This