Пoчинал на лице место: Hacтрада 73 годишен градежен работник од Cкопје откако пaднaл од кров од куќа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 02.10.2021 околу 10,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Ајватовци додека Ѓ.С.(73) од Скопје извршувал градежни работи на кров од куќа во с.Ајватовци сопственост на М.С.(72) паднал од кровот, при што починал на лице место.

Од итна медицинска помош е констатирана смрт. Увид на лице место е извршен од екипа од СВР Скопје и известен е трудов инспектор.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This