December 6, 2022, 5:25 pm

Пo избopитe вo САД ce oглacи Меланија Трамп

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Првпат по изборите се огласи Меланија Трамп. Првата дама на Соединетите американски држави побара да се изброи секој глас.

Американскиот народ заслужува фер избори. Секој легитимен глас, а не незаконски, треба да се смета. Ние мора да ја заштитиме нашата демократија со целосна транспарентност, напиша таа на Твитер.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This