August 18, 2022, 11:50 pm

Пpивeден жител од Куманово на ГП Тaбaновце – при извpшeн пpeтpec кaj нeгo бил пpoнajдeн kokaин и лaжeн ПЦP тecт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.09.2021 во 18.45 часот во СВР Куманово бил приведен О.Џ.(27) од Куманово. При контрола, извршена од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР, на граничниот премин Табановце, кај него бил пронајден кокаин.

Исто така, било утврдено дека при пасошка контрола приложил фалсификуван негативен ПЦР тест.

По целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This