Пpивeдн кумановец: Насилно влегол и одзел пари од црква

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кумановската полиција уапси 38-годишен кумановец кого го сомничи дека насилно влегол и одзел пари од црква во село Долно Којнаре, соопшти денеска СВР Куманово.

– Вчера, во 15:40 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Ѓ.(38) од Куманово поради сомнение дека истиот ден со употреба на сила влегол во црквата „Свети Спас“ во населбата Долно Којнаре и одзел пари, информираа од полицијата.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This