Пpивeдeни двe лицa oд Струга: Пpи пpeглeд вo нивнoтo вoзилo билa пpoнajдeнa mapихyaнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 05.07.2021 година во 22.10 часот на улицата „ЈНА” во Струга, полициски службеници од ОВР Струга извршија преглед во патничко возило „ауди”, со струшки регистарски ознаки, во кое се наоѓале К.М.(28) и М.Ф.(30), двајцата од Струга.

Притоа, пронајдени и одземени се марихуана и дробилка со остатоци од марихуана.

Тие се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This