February 7, 2023, 9:28 am

Пpивeдeни kpaдци oд Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 07.09.2021 од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода биле лишени од слобода Е.Х.(31) и П.П.(27) двајцата од Скопје поради постоење основи на сомнение дека на 31.08.2021 на ул.”Кумановска” извршиле кривично дело кражба во куќа, при што одзеле пари и златен накит.

Со нив бил извршен разговор во кој го појасниле начинот на извршување на кривичното дело.

Се преземаат и дополнителни мерки и активности за расчистување и документирање на делото, по што ќе следува соодветен поднесок.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This