Пpивeдeн житeл oд Тетово: Физички ja maлтpeтиpaл нeвeнчaнaтa coпpyгa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Приведен жител од Тетово од страна на полициски службеници заради физичко малтретирање врз својата невенчана сопруга.

Вчеравечер (11 март) околу 21 часот и 50 минути, на улица „Благоја Тоска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 30-годишниот М.М. од Тетово, кој физички ја малтретирал неговата 26-годишна невенчана сопруга, исто така, од Тетово, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

М.М. задржан е во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот и против него ќе следува поднесок.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This