October 2, 2023, 7:04 pm

Пpивeдeн житeл oд тeтoвcко – пpи извpшeн пpeтpec вo нeгoвoтo вoзилo билa пpoнajдeнa дpoгa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ноќва (06.10.2021) во 01.00 часот од страна на полициски службеници од Полициско одделение Жеровјане во с.Радиовце бил лишен од слобода Е.И.(31) од с.Горно Седларце, тетовско.

При контрола на патничко возило „фолксваген голф”, со скопски регистарски ознаки, кое тој го управувал, била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This