February 7, 2023, 10:11 pm

Пpивeдeн kpaдeц вo Скопје: Сpeд бeл дeн oгpaбил жeнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Крадец од Скопје на возраст од 31 година, денеска во 11 часот е приведен, кратко време откако било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје украл паричник од Д.Т.

Од МВР соопштија дека парите се пронајдени и ќе и бидат вратени на оштетената.

Против Ф.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This