December 9, 2023, 10:13 pm

Пpивeдeн kpaдeц вo Скопје – oгpaбил книжapницa вo двa нaвpaти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 13.09.2021 во 14.45 часот во парк на ул.„11-ти Октомври” во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Д.(32) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба” во книжарница на ул. „Ѓуро Стругар” во Скопје. 

Во разговор со полициски службеници тој ги признал делата.

За настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This