Пpивeдeн paзбojник вo Куманово – тој зaeдно co yштe eднo лицe нaпaднaлe и oгpaбилe дpyгo лицe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво”.

На 21.09.2021 година на улица „Индустриска” тој со уште едно лице физички го нападнале С.П. и му одзеле пари и мобилен телефон.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This