December 9, 2023, 11:07 pm

Пpивeдeнo 20-гoдишнo лицe: Извpшил kpaжбa вo Шyтo Оpизapи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 11.08.2021 во 03.00 часот на ул.„Пелагонија“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ѓ.(20) од Скопје.

-По преземени мерки и активности било констатирано дека А.Ѓ. извршил кражба во куќа на К.Р. во Шуто Оризари, при што одзел пари и златен накит, кој го продал на друго лице од Скопје, а парите ги потрошил, информира МВР.

Украдените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This