December 6, 2022, 6:33 pm

Пpaвдaтa пoпoлeкa гo cтигa: Иcпpaтeнo бapaњeтo зa ekcтpaдициja нa Игор Спасов

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија и официјално побара екстрадиција на лицето Игор Спасов.

Во текот на вчерашниот ден, по комплетирањето на документацијата, барањето е испратено до бугарските власти кои понатаму ќе постапуваат по истото.

Барањето за екстрадиција го потпиша министерот за правда Бојан Маричиќ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This