February 7, 2023, 10:03 am

Пpeгазени двајца полицајци кај Неготино од „ауди“ со швајцарски регистарски ознаки полно со мигpанти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 12.12.2021 околу 00,25 часот кај клучка Тремник во близина на Неготино при обид да биде сопрено патничко моторно возило „ауди“ со швајцарски регистарски ознаки поради сомнение за криумчарење на мигранти истото не застанало на даден знак од полициски службеници и удрило во двајца полициски службеници. Тие се пренесени во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде им се констатирани телесни повреди. Увид на лице место извршила екипа од полициска станица Неготино и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This