Пpeмиеpoт Зоран Заев ќe yчecтвyвa на Бepлинcкиoт Caмит зa Зaпaдeн Бaлкaн

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Попладнево со почеток во 15:00 часот, премиерот Зоран Заев ќе учествува на Берлинскиот Самит за Западен Балкан.

Самитот ќе го отвори федералната канцеларка на Германија, Ангела Меркел, а на истиот ќе се обратат шефовите на Влади од Западен Балкан, челниците на европските институции, премиерите на Обединетото Кралство, Хрватска, Грција, Бугарија и Словенија како и претседателот на Франција и канцеларот на Австрија.

По завршување на Самитот, Владата на Република Македонија ќе извести со соопштение за јавноста.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This