Пpeтpec вo Битола: Пpoнajдeнa дpoгa, пpивeдeнo eднo лицe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 05.05.2021 во 21.00 часот на ул.„Прилепска” во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода И.Л.(38) од Битола.

При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана, а подоцна при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага со траги од марихуана и пари.  

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This