Пpeтpec вo Куманово: Пpивeдeнo 19-гoдишнo лицe, пoлициjaтa имaлa штo дa зaплeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 23.10.2021 во 09.30 часот на ул. „Стево Филиповиќ” во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода К.Г.(19) од Куманово.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана, семки и делови од стебла од растението канабис, саксија со растението канабис.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This