February 6, 2023, 5:15 am

Пpoбодeни двајца мaлoлeтници во тeпaчka во Арачиново

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 16.09.2021 во 20.30 часот во Полициското одделение Арачиново било пријавено дека во с.Арачиново бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу четири малолетници (двајца од една и други двајца од друга страна). Според пријавеното, притоа бил употребен остар предмет и двајца од нив се здобиле со повреди од остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This