February 6, 2023, 3:39 am

Пpoтест пpoтив мерките на власта: Прилепчани повикаа на симболично пиење на кафе на плоштадот во знак на пpoтест

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Прилепчани најавија симболично пиење кафе на плоштадот пред споменикот на крал Марко, во знак на протест против дискриминирачките мерки на власта со кои им се ограничува слободата на движење на граѓаните.

Настанот ќе се одржи во сабота, 18 септември, во 13 часот.

Организаторите на настанот ги повикаа сите граѓани, вакцинирани и невакцинирани, заедно да го искажат револтот против нелогичните мерки на власта.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This