December 6, 2022, 12:00 pm

Пykaње во Скопската Чаршија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Неофицијално, едно лице е повредено во престрелка која вечерва се случила во скопската Чаршија, пренесува Алсат.

Инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во близина на „плоштадот Скендербеј“. Мотивите на настанот сè уште не се познати. Полицијата веднаш излегла на лице место и го истражува случајот.

Подетални информации за овој инцидент се очекуваат утрешниот ден.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This