December 6, 2022, 6:12 pm

Радa Манојловиќ го моли да не го прави тоа: Во овој манастир ќе се замонаши познатиот пејач Милан Станковиќ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Се сеќавате на русокосото момче Милан Станковиќ кој беше доста популарен а пееше дури и на Евросонг.

Но, тој помина низ сериозна психоллошка криза и себенаоѓање па реши да се сврти кон верата. Тој замина во Црна Гора и стана искушеник во манастирот Подмаине крај Будва.

Калуѓерите велат дека Милан тука го пронашол својот мир но оти не веруваат дека ќе издржи и оти сега само се преиспитува себеси.

Милан е премногу врзан со шоубизнисот и пеењето и сите се надеваат дека тој ќе се врати на сцената каде што му е местото. Поранешната девојка Рада Манојловиќ го моли тоа да не го прави.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This