Досегашни pаководни структури на Интегра преминуваат во редовите на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Досегашни раководни структури на политичката партија Интегра преминуваат во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, велат од опозициската партија.

Денеска по тој повод, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе оствари средба со раководството на Интегра.

Како што најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ, состанокот е во насока на најавеното окрупнување на опозицијата, а во 12.30 часот ќе бидат дадени изјави за медиумите.

Инфомакс во живо ја пренесува прес конференцијата

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This