Рашковски cи пoднece ocтaвкa: Ќe имa нoв гeнepaлeн ceкpeтap нa Влaдaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Универзитетскиот професор Драги Рашковски нема да ја обавува функцијата генерален секретар на Владата. Оваа информација денеска ја потврди и премиерот Зоран Заев.

-Драги Рашковски пред месец и половина си поднесе оставка од функцијата генерален секретар. Ќе има нов генерален секретар на Владата, се уште немаме донесено одлука кој ќе го замени Рашковски, изјави премиерот Заев.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This